Filtreeri postitusi

Tee ise, siis tead…

Kevad on ajalooliselt suurpuhastuse aeg, kuid kui kodu korrashoid on jõuludest saadik piirdunud vaid nõude pesemise ja asjade oma kohale tagasi tõstmisega, siis tasub appi võtta lisaks lapile ka mõned puhastusvahendid. Poodide kodukeemiaosakond võib pea ringi käima panna, lehkab vängelt ja kui toidul saab vähemalt koostisosadest aru, kas tegemist on vegantootega, siis wc-puhastil on seda märksa keerulisem tuvastada.



Loe lisaks

Kuidas õigesti valmistada ja hoiustada värskeid köögivilju

Üks levinumaid probleeme, kui köögivilju ostame, on see, et tihti saab neid koju rohkem, kui kavatseme ühe eine tegemisel kasutada. Mitu korda oled sa avanud külmiku, näinud seal pruuniks läinud brokolit või lillkapsast ja ukse sama targalt sulgenud? Et vältida selliseid olukordi ja raiskamist, jagan mõned väga lihtsalt nipid, kuidas me professionaalses köögis köögivilju valmistame ja hoiustame. Oluline on, et toit püsiks värske ja säilitaks oma organoleptilised omadused ning prügikasti jõuaks sellest minimaalne kogus või üldse mitte midagi.
Loe lisaks

Õigus eksisteerida või õigus olla kasutatud?

Mitteinimoomade eestkostes tegutsedes tuleb pea iga päev ette olukordi, mis näitavad, kui palju oleks vajalik nende kaitseks loodud seadusandlust ja järelvalvet parandada. Aga asi ei ole ainult seadustes ja järelevalves, vaid ka antropotsentristlikus maailmavaates, milles inimene on “looduse kroon” ja kogu maailm talle kasutamiseks antud ressursikogum. Praegune seadusandlus on kirjeldatud maailmapildi tulemus.

Loe lisaks

Arhiiv