Kuidas õigesti valmistada ja hoiustada värskeid köögivilju
Üks levinumaid probleeme, kui köögivilju ostame, on see, et tihti saab neid koju rohkem, kui kavatseme ühe eine tegemisel kasutada. Mitu korda oled sa avanud külmiku, näinud seal pruuniks läinud brokolit või lillkapsast ja ukse sama targalt sulgenud? Et vältida selliseid olukordi ja raiskamist, jagan mõned väga lihtsalt nipid, kuidas me professionaalses köögis köögivilju valmistame ja hoiustame. Oluline on, et toit püsiks värske ja säilitaks oma organoleptilised omadused ning prügikasti jõuaks sellest minimaalne kogus või üldse mitte midagi.
Loe lisaks
Loomakaitsjad kutsuvad munadepühi tähistama munavabalt
Jäta munatööstus toetamata ja tähista munadepühi loomasõbralikult - kutsub taas üles loomade eestkoste organisatsioon Loomus oma veebiüritusel Munavabad munadepühad 2025.
MTÜ Loomus / Anu Tensing
Loe lisaks
MTÜ Loomus / Anu Tensing
Õigus eksisteerida või õigus olla kasutatud?
Mitteinimoomade eestkostes tegutsedes tuleb pea iga päev ette olukordi, mis näitavad, kui palju oleks vajalik nende kaitseks loodud seadusandlust ja järelvalvet parandada. Aga asi ei ole ainult seadustes ja järelevalves, vaid ka antropotsentristlikus maailmavaates, milles inimene on “looduse kroon” ja kogu maailm talle kasutamiseks antud ressursikogum. Praegune seadusandlus on kirjeldatud maailmapildi tulemus.
Loomus võttis kokku I kvartali huvikaitses Loomuses ja loomade eestkostes
Lõppenud kvartal oli kirju ja sisutihe: soovitused uuele koalitsioonile, edasisammud nii zoofiilia kui ka elusloomade pikamaatranspordi osas, tagasiside mitmetel erinevatel teemadel, tulevad valimised ning vabatahtlike kaasamine.
Loe lisaks
Varjatud õudus – elusloomade pikamaatransport
Elusloomade pikamaatransport on äärmisel julm praktika, mis toimub suuresti avalikkuse pilgu eest varjatuna. Igal aastal transporditakse ELi liikmesriikide vahel miljoneid veiseid, lambaid ja sigu, lisaks eksporditakse veel miljoneid põllumajanduses kasutatavaid loomi liiduvälistesse riikidesse Aasias ja Põhja-Aafrikas.